De Tourismo.

Alle technische gegevens en uitrustingen in één oogopslag.

De Tourismo in één oogopslag.

Tourismo L

Lengte [mm]: 
13.935
Draaicirkel [mm]: 
23.327
Hoogte [mm]: 
3.680
Breedte [mm]: 
2.550

Tourismo M/3

Lengte [mm]: 
13.115
Min. draaicirkel [mm]: 
21.428
Hoogte [mm]: 
3.680
Breedte [mm]: 
2.550

Tourismo M/2

Lengte [mm]: 
13.115
Min. draaicirkel [mm]: 
23.774
Hoogte [mm]: 
3.680
Breedte [mm]: 
2.550

Tourismo

Lengte [mm]: 
12.295
Min. draaicirkel [mm]: 
21.634
Hoogte [mm]: 
3.680
Breedte [mm]: 
2.550

Alle technische gegevens en uitrustingen in één oogopslag.

 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Afmetingen
Lengte [mm]13.93513.11513.11512.295
Lengte inclusief spiegels [mm]14.29613.47613.47612.656
Breedte [mm]2.5502.5502.5502.550
Hoogte [mm]3.6803.6803.6803.680
Stahoogte [mm]2.0142.0142.0102.010
Stahoogte middengang [mm]2.0142.0142.0102.010
Wielbasis vooras - aandrijfas [mm]6.9106.0906.9106.090
Wielbasis aandrijfas - sleepas [mm]1.3501.350--
Bandenmaat295/80 R 22,5295/80 R 22,5295/80 R 22,5295/80 R 22,5
Vooroverbouw [mm]2.8902.8902.8902.890
Achteroverbouw [mm]2.7852.7853.3153.315
Draaicirkel [mm]23.32721.42823.77421.634
Min. draaicirkel [mm]23.32721.42823.77421.634
Bestreken baan bij min. draaicirkel [mm]7.2346.8817.314-
Spoorcirkel [mm]19.19017.25219.58917,45
Wieluitslag vooras maximaal [°]54545454
Uitzwenkmaat [mm]1.1261.186649719
Hoogte chauffeursplaats [mm]910910910-
Nettovolume/volume AdBlue-tank [l]35 / 4035 / 4035 / 4035 / 40
Volume brandstoftank links/rechts [l]260 / 220260 / 220260 / 220260 / 220
Inhoud bagageruimte [m³]12,19,912,19,9
Opbergruimte [m³]1,151,351,61,5
Vloerhoogte middengang boven wegdek [mm]1.3701.3701.3701.370
Podesthoogte [mm]150150150150
Instaphoogte deur 1 [mm]355355355355
Instaphoogte deur 2 [mm]365365365365
Vrije breedte deur 1 [mm]770770770770
Vrije breedte deur 2 [mm]590-650900590-650590-650
In-/uitloophoek voor [°]7777
In-/uitloophoek achter [°]8,48,46,96,9
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Aandrijving
MotorMercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470
Motor 2*Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470
Motor 3*Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470
Motor 4*-Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470Mercedes-Benz OM 470
Motortype6-cilinder-in-lijn motor6-cilinder-in-lijn motor6-cilinder-in-lijn motor6-cilinder-in-lijn motor
Nominaal vermogen [kW]290290265265
Nominaal vermogen 2* [kW]315265290290
Nominaal vermogen 3* [kW]335315315315
Nominaal vermogen 4* [kW]-335335335
Max. koppel [Nm]1.9001.7001.7001.700
Max. koppel 2* [Nm]2.1001.9001.9001.900
Max. koppel 3* [Nm]2.2002.1002.1002.100
Max. koppel 4* [Nm]-2.2002.2002.200
bij toerental [1/min]1.1001.1001.1001.100
bij toerental 2* [1/min]1.1001.1001.1001.100
bij toerental 3* [1/min]1.1001.1001.1001.100
bij toerental 4* [1/min]-1.1001.1001.100
Cilinderinhoud [l-liter]10,710,710,710,7
Cilinderinhoud 2* [l-liter]10,710,710,710,7
Cilinderinhoud 3* [l-liter]10,710,710,710,7
Cilinderinhoud 4* [l-liter]--10,710,7
EU-emissienormEuro VI EEuro VI EEuro VI EEuro VI E
TransmissieZF TraXon 2 CoachZF TraXon 2 CoachZF TraXon 2 CoachZF TraXon 2 Coach
Transmissie 2*ZF EcoLife CoachLineZF EcoLife CoachLineZF EcoLife CoachLineZF EcoLife CoachLine
Transmissie 3*ZF EcoLife APZF EcoLife APZF Ecolife APZF Ecolife AP
Transmissie 4*----
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Chassis
StuurinrichtingZF 8098 ServocomZF 8098 ServocomZF 8098 ServocomZF 8098 Servocom
Vooras, typeZF RL 82 ECZF RL 82 ECZF RL 82 ECZF RL 82 EC
Aandrijfas, typeMercedes-Benz RO 440Mercedes-Benz RO 440Mercedes-Benz RO 440Mercedes-Benz RO 440
Vooras: Onafhankelijke wielophanging, stabilisator●●●●
Aandrijfas: met stabilisator●●●●
Sleepas: actief gestuurd, onafhankelijke wielophanging●●--
Verhogings- en verlagingssysteem●●●●
Kneeling○○○○
Luchtvering met elektronische niveauregeling (ENR)●●●●
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Remmen
Perslucht-schijfremmen op alle assen●●●●
Elektronisch stabiliteitsprogramma (ESP®)●●●●
Elektronisch remsysteem (EBS)●●●●
Antiblokkeersysteem (ABS)●●●●
Remassistent (BAS)●●●●
Antidoorslipregeling (ASR)●●●●
Motorremsysteem (DBL)●●●●
RetarderSecundaire waterretarder (SWR)Secundaire waterretarder (SWR)Secundaire waterretarderSecundaire waterretarder (SWR)
Automatische halterem met wegrijblokkering○○○○
Parkeerrem●●●●
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Veiligheid en rijassistentiesystemen
Pendelslagtest volgens ECE-R29●●●●
Automatische afstandsregeling (ART)○○○○
Spoorassistent (SPA)●●●●
Attention Assist 2 (AtAs)●●●●
Bandenspanningscontrolesysteem (RDK)●●●●
Active Brake Assist 6 Plus (ABA 6 Plus)○○○○
Front Collision Guard (FCG)●●●●
Sideguard Assist 2●●●●
Frontguard Assist●●●●
Traffic Sign Assist●●●●
Elektronisch stabiliteitsprogramma (ESP®)●●●●
MirrorCam○○○○
Achteruitrijcamera●●●●
Achteruitrijwaarschuwingssignaal○○○○
Brandblusinstallatie●●●●
Regen- en lichtsensor●●●●
Platte ruitenwissers met watertoevoer via wisserblad (Aqua Blade®)●●●●
Opbouwvastheid volgens ECE-R 66.02●●●●
Active Sideguard Assist 3○○○○
Active Cross Traffic Assist○○○○
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Rendabiliteit
Predictive Powertrain Control (PPC)○○○○
Tire Pressure Monitoring (TPM)●●●●
Luchtweerstand (cw-waarde)0,330,330,330,33
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Vervoerscapaciteit
Aantal zitplaatsen - standaard stoelconfiguratie1/591/551/551/51
Passagierscapaciteit min.48444444
Passagierscapaciteit max.65595755
Stoeltype Travel Star Eco (TSE)●●●●
Stoeltype Travel Star Eco (TSE) Softline○○○○
Stoeltype Travel Star Eco (TSE) Luxline○○○○
Stoeltype Travel Star Xtra (TSX)○○○○
Chauffeursstoel GRAMMER Linea MSG 90.6, luchtgeveerd●●●●
Chauffeursstoel ISRI 6860, geïntegreerd pneumatisch systeem, driepuntsgordel○○○○
Rolstoelplaats○○○○
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Gewichten en brandstoftank
Volume brandstoftank [l]480480480480
Volume AdBlue-tank [l]40404040
Toegestaan totaalgewicht [kg]24.75024.75019.50019.500
Toegestaan gewicht vooras [kg]7.5007.5007.5007.500
Toegestaan gewicht aandrijfas [kg]12.60012.60012.60012.600
Toegestaan gewicht sleepas [kg]5.7505.750--
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Verwarming, airco en ventilatie
Verwarming met convectoren aan de zijwanden●●●●
Airconditioning chauffeursplaats●●●●
EvoCool Basic●●●●
EvoCool Comfort○○○○
EvoCool ComfortPlus○○○○
Koelcapaciteit passagiersruimte [kW]39353232
Koelcapaciteit chauffeursplaats [kW]8888
Verwarmingscapaciteit passagiersruimte [kW]39393636
Verwarmingscapaciteit chauffeursplaats [kW]161618-
Vulhoeveelheid koelmiddel [kg]7,57,56,56,5
**CO₂-equivalent [t]10,72510,7259,29513,585
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Deuren en beglazing
Aantal deuren2222
Naar buiten draaiende zwenkdeur (AST)●●●●
Deurpositie (A of B)AAAA
Lift○○●○
Dubbele beglazing●●●●
Voorruitverwarming○○○○
Voorruit Opticool●●●●
 Tourismo LTourismo M/3Tourismo M/2Tourismo
Verlichting
Dimlicht●●●●
Grootlicht●●●●
Dagrijlicht led○○○○
Dagrijlicht halogeen●●●●
Koplampen bi-xenon incl. reinigingsinstallatie○○○○
Mistlichten●●●●
Entreeverlichting●●●●
Afslagverlichting○○○○
Positielichten●●●●
Omgevingsverlichting bagageruimte○○○○
Omgevingsverlichting voor achteruitrijden○○○○
Omgevingsverlichting voor lift○○○○

● Standaarduitrusting ○ Optie

* Optie

**Afhankelijk van de ingebouwde airconditioningvariant: EvoCool Basic, EvoCool Comfort Plus of modulaire Electric airconditioning en inbouw van een airconditioning bestuurderswerkplek

Veiligheid.

Sideguard Assist 2

De Sideguard Assist 2 is een veiligheidsassistentiesysteem dat de bestuurder aan beide zijden bij kritieke afslagsituaties met mogelijk beperkt zicht ondersteunt. Het systeem moet bij het afslaan of wisselen van rijstrook helpen bewegende obstakels binnen de systeemgrenzen te herkennen en de bestuurder waarschuwen om kritieke situaties te vermijden of de gevolgen van een ongeval te verminderen.

Active Sideguard Assist 3

De Active Sideguard Assist 3 bewaakt de voorzijde en de zijkanten van het voertuig en ondersteunt in kritieke situaties bij het afslaan en wisselen van rijstrook. Bij het afslaan naar links herkent het systeem tegemoetkomend verkeer en waarschuwt vroegtijdig voor botsingen, bij het afslaan naar rechts ligt de focus op objecten aan de zijkant. Bij het ondanks gevaar verder afslaan volgt een getrapte waarschuwing met actieve remingreep om het gevaar te verminderen.

Elektronisch stabiliteitsprogramma (ESP®)

Het elektronisch stabiliteitsprogramma vermindert het slipgevaar aanzienlijk, door bijvoorbeeld door gericht afremmen van afzonderlijke wielen het uitbreken van de auto binnen de natuurkundige grenzen tegen te gaan.

Regen- en lichtsensor

De regensensor en het automatische rijlicht zijn assistentiesystemen die geautomatiseerde functies door middel van sensoren activeren en de bestuurder van routinetaken ontlasten.

Remassistent (BAS)

Door de gegevens voortdurend te vergelijken, herkent de remassistent direct wanneer de bedieningssnelheid van het rempedaal plotseling de gebruikelijke maat overschrijdt en stelt in dergelijke situaties binnen fracties van een seconde automatisch meer remkracht ter beschikking dan overeenkomt met de stand van het rempedaal. Daardoor wordt de stopafstand van de bus meetbaar verkort.

AquaBlade®-ruitenwissers

De AquaBlade®-ruitenwissers zorgen te allen tijde voor optimaal zicht en minimaliseren dankzij het ergonomische design zowel het rijgeluid als het verbruik.

Active Brake Assist 6 Plus

De noodremassistent ABA 6 Plus ondersteunt de bestuurder door automatisch een noodstop uit te voeren bij dreigende kop-staartbotsingen met voorliggers of stilstaande obstakels. Hij kan ook bewegende of stilstaande personen en fietsers voor het voertuig herkennen. Het systeem kan met hoorbare en zichtbare waarschuwingssignalen en een automatisch ingeleide deel- of noodstop reageren.

Antidoorslipregeling (ASR)

ASR voorkomt het slippen van aangedreven wielen op twee manieren. Op de eerste plaats minimaliseert ASR het slippen van het wiel door gedoseerde remingrepen. Op de tweede plaats wordt het motorkoppel via het ‘elektronisch gaspedaal’ geregeld.

Intelligente afstandsregeling

De automatische afstandsregeling (ART) ontlast de bestuurder door op basis van voortdurende metingen automatisch een constante, door de bestuurder gedefinieerde afstand tot de voorligger aan te houden. Dat verhoogt vooral op provinciale wegen en snelwegen niet alleen de veiligheid, maar ook het comfort.

Front Collision Guard (FCG).

Het unieke veiligheidssysteem Front Collision Guard (FCG) beschermt de chauffeur en de passagiers met de modernste, gepatenteerde techniek, voor compromisloze betrouwbaarheid bij frontale aanrijdingen.

Spoorassistent (SPA)

De spoorassistent SPA herkent wanneer het voertuig onbedoeld de gemarkeerde rijstrook verlaat. Als het voertuig de markeringslijnen overschrijdt, wordt de bestuurder gewaarschuwd door een duidelijke trilling in de bestuurdersstoel.

Bandenspanningscontrolesysteem (RDK)

De bandenspanningscontrole TPM (Tire Pressure Monitoring) toont de actuele druk in de afzonderlijke banden en waarschuwt bij afwijkingen van de optimale druk. Dit vermindert de slijtage van de banden, heeft een positieve invloed op het brandstofverbruik en voorkomt gevaarlijke bandenschade.

MirrorCam

Het moderne MirrorCam-systeem zorgt voor een helder en volledig zicht op het verkeer. Uitgerust met camera's met hoge resolutie worden de rijveiligheid en het risico op ongevallen geminimaliseerd. Het uitgebreide gezichtsveld stelt de bestuurder in staat voetgangers, fietsers en andere verkeersdeelnemers in de omgeving te herkennen. Hierdoor vervalt de dode hoek bij het rechts afslaan.

Traffic Sign Assist

De innovatieve verkeersbordenherkenning zorgt voor maximale veiligheid en comfort op de weg. Dankzij GPS- en cameraondersteuning wordt de rijsnelheid continu vergeleken met de geldende verkeersregels.

Frontguard Assist

De Frontguard Assist is een geavanceerd systeem dat speciaal is ontwikkeld om de bestuurder te informeren over personen in de directe omgeving van de voorzijde van het voertuig en bij een dreigend ongeval te waarschuwen. Of u nu wegrijdt of langzaam rijdt (tot 15 km/h), de intelligente assistent kan potentiële botsingen met onbeschermde verkeersdeelnemers herkennen.

Active Cross Traffic Assist

De Active Cross Traffic Assist ondersteunt de bestuurder door automatische remingrepen bij kruisende voertuigen in het hoekbereik van 65° tot 115°. Het systeem werkt over het gehele snelheidsbereik en vult bestaande assistentiesystemen aan door gericht te reageren op kruisend verkeer.

Wettelijke bepalingen.

Sommige productinformatie, illustraties en afbeeldingen in dit digitaal aanbod zijn mogelijk voorbereid voor algemeen gebruik op het digitaal aanbod van Daimler Buses dat in verschillende landen over de hele wereld wordt onderhouden. Bijgevolg is een deel van de informatie en / of accessoires in sommige landen niet beschikbaar of zijn, om te voldoen aan de lokale marktvraag of regelgevende controles in dergelijke landen, mogelijk alleen beschikbaar in verschillende specificaties of configuraties. Als u geïnteresseerd bent in een voertuigmodel, lak, optie of accessoire die op de internetsite wordt getoond en niet zeker bent van de beschikbaarheid of specificatie in uw regio, dient u contact op te nemen met Daimler Buses en / of een plaatselijke erkende dealer voor het relevante product, voor informatie over huidige details in uw omgeving.

Alle vermelde prijzen zijn adviesverkoopprijzen. De prijzen zijn actueel op het moment van publicatie en kunnen zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd.

Aanbieder: Daimler Buses GmbH, Fasanenweg 10, 70771 Leinfelden-Echterdingen, Duitsland

 en Mercedes-Benz zijn merken van Mercedes-Benz Group AG.

10/2026