Brug af cookies

For at kunne udforme websiden optimalt og løbende forbedre den anvender Daimler cookies. Ved at blive på websiden accepterer du brugen af cookies.

Du kan få yderligere information i cookie-oplysningerne.
Internationale store flåder.
Rådgivning & kontakt

Internationale store flåder.

Som International Key Account Management er vi nøglefunktionen inden for servicering af kunder, der er aktive på forskellige internationale lokationer.

Vi giver vores kunder en omfattende rådgivning om vores produkter og serviceydelser og tilpasser vores hjælp til din organisationsstruktur.

Til vores yderligere kerneopgaver hører hjælp fra vores verdensomspændende salgsorganisation, særligt ved udarbejdelsen af rammekontrakter og behandlingen af udliciteringer for internationale operatører.

Hans Smits

Tlf.: +49 (0) 621 740 76 90
hans.smits@daimler.com

Sprog: Hollandsk, Fransk, Tysk, Engelsk

Philippe Zinck

Tlf.: +49 (0) 621 740 76 84
Mobil: +33 6 650 58 280
philippe.zinck@daimler.com

Sprog: Fransk, Tysk, Engelsk

Hans-Joachim Lennert

Tlf.: +49 (0) 621 740 7681
Mobil: +49 (0) 160 867 1467
hans-joachim.lennert@daimler.com

Sprog: Tysk, Fransk, Engelsk

Mark Westendorp

Tlf.: +49 (0) 621 740 – 7305
Mobil: +49 (0) 176 3093 6857
mark.westendorp@daimler.com

Sprog: Hollandsk, Tysk, Engelsk

Johanna Sattler

Tlf.: +49 (0) 621 740 - 7694
Fax:  +49 (0) 621 740 - 4120
johanna.sattler@daimler.com

Sprog: Tysk, Engelsk, Spansk

Gabriele R. Sommer

Tlf.: +49 (0) 621 740 76 91
gabriele_r.sommer@daimler.com

Sprog: Tysk, Engelsk