Internationella stora vagnparker
Rådgivning & Kontakt

Internationella stora vagnparker

Som International Key Account Management är vi nyckeln till att hjälpa kunder som arbetar på olika internationella platser.

Vi ger våra kunder omfattande rådgivning om våra produkter och tjänster och anpassar vårt stöd efter deras organisationsstruktur.

En av våra huvuduppgifter är att stödja vår globala försäljningsorganisation, särskilt när det gäller utformning av ramavtal och hantering av anbudsinfordran från internationella operatörer.

Bernd Mack

Tel: +49 (0) 621 740 76 91
bernd.mack@daimler.com

Språk: Tyska, Engelska, Franska, Nederländska

Philippe Zinck

Tel: +49 (0) 621 740 76 84
Mobil: +33 6 650 58 280
philippe.zinck@daimler.com

Språk: Franska, Tyska, Engelska

Hans-Joachim Lennert

Tel: +49 (0) 621 740 7681
Mobil: +49 (0) 160 867 1467
hans-joachim.lennert@daimler.com

Språk: Tyska, Franska, Engelska

Mark Westendorp

Tel: +49 (0) 621 740 – 7305
Mobil: +49 (0) 176 3093 6857
mark.westendorp@daimler.com

Språk: Nederländska, Tyska, Engelska

Johanna Sattler

Tel: +49 (0) 621 740 - 7694
Fax:  +49 (0) 621 740 - 4120
johanna.sattler@daimler.com

Språk: Tyska, Engelska, Spanska

Gabriele R. Sommer

Tel: +49 (0) 621 740 76 91
gabriele_r.sommer@daimler.com

Språk: Tyska, Engelska