Toate datele
Citaro hibrid

Toate datele

Modulul hibrid eficient și compact a fost dezvoltat special pentru cerințele transportului prin curse regulate în orașe și zone metropolitane. Acest modul susține motoarele optimizate pentru consum ale autobuzelor urbane și interurbane diesel și pe gaz și sunt caracterizate prin rentabilitate și sustenabilitate. Prin modulul său hibrid inovator, Mercedes-Benz a optat ca pentru prima dată tehnologia hibridă să fie disponibilă la nivel mondial ca dotare specială pentru o gamă largă de autobuze urbane și interurbane cu motoare diesel OM 936 și M 936 pe gaz. În loc de autobuze hibride autonome scumpe, numeroase modele de serii constructive de autobuze urbane Mercedes-Benz beneficiază de tehnologie hibridă ieftină și eficientă.

Citaro hibrid, 2 uși, 106 pasageri, 12,14 metri

Citaro K hibrid, 2 uși, 86 pasageri, 10,63 metri

Citaro G hibrid, 3 uși, 163 pasageri, 18,13 metri

Citaro LE hibrid, 2 uși, 106 pasageri, 12,17 metri

Citaro NGT hibrid, 2 uși, 104 pasageri, 12,14 metri

Citaro hibrid Ü, 2 uși, 82 pasageri, 12,13 metri

Nové znění předpisu UN ECE-R 118.02 vyžaduje u nově registrovaných autobusů od léta 2020 dodatečné protipožární testy u materiálů ve vnitřním prostoru, motorovém prostoru a oddělených vytápěných prostorách. Vzhledem k tomu, že maximální bezpečnost je pro divizi Daimler Buses základní hodnotou a dodržování zákonných předpisů naprostou samozřejmostí, dochází v současné době k testování zejména všech materiálů používaných ve vnitřním prostoru našich autobusů a k jejich případné konstrukční optimalizaci.

Úpravy provedené v oblasti plastů při tom nejsou z hlediska optiky a haptiky nijak výrazné. V rámci kvalifikace dle předpisu UN ECE-R118.02 dochází také ke změně kolekce našich materiálů potahů sedadel. Omezení nastane pouze v případě rozmanitosti barevných odstínů a vzorů (designů). Vysoké požadavky divize Daimler Buses na kvalitu potahových materiálů kolekce s ohledem na jejich textilní požadavky zůstanou nadále na stávající vysoké úrovni. Prosíme Vás o pochopení pro skutečnost, že se v důsledku této konstrukční optimalizace v zájmu bezpečnosti může změnit haptika i optika materiálů zobrazených na této webové stránce.

Tehnica hibridă de viitor este disponibilă pentru numeroase autobuze urbane și interurbane Mercedes-Benz. Toate informațiile referitoare la aceste modele pot fi găsite aici: