Naše vozidla

eCitaro

Připravené na město zítřka.

Autobus eCitaro nejen že rozšiřuje portfolio světového bestselleru Citaro o městský autobus s čistě elektrickým pohonem, který již došel do fáze sériové výroby, ale zároveň pozvedá elektromobilitu na zcela novou úroveň. Inteligentní souhra inovativní akumulátorové a dobíjecí techniky, propojení IT a komunikačních systémů a v neposlední řadě i výrazný futuristický design z něj dělají standard elektrického městské autobusu, který je již dnes připraven pro města budoucnosti.

Od pořízení přes provoz až po servis – elektromobilita nastoluje řadu zcela nových otázek. Celistvý systém elektromobility značky Mercedes-Benz právě na tyto otázky odpovídá.

Provozní plán

Provozní plán

Přechod podle plánu: Mercedes-Benz eMobility-Consulting pomáhá. U dopravního podniku jde v případě přechodu na elektromobilitu o více než jen spotřebu energie a dojezd. Klíčovými slovy jsou řízení firemního areálu, plánování trasy a turnusy, topografie a počasí, vzdálenosti mezi zastávkami nebo jízdní plán. Odborníci firmy Mercedes-Benz jsou v těchto oblastech jako doma. S pomocí simulačního softwaru zjišťují, jaké trasy jsou vhodné pro elektromobilitu a na přání vypracují návrhy pro turnusy autobusů s elektrickým pohonem.

Více o eConsulting

Servisní a poprodejní služby

Servisní a poprodejní služby

Vynikající péče: servisní koncepce elektromobility OMNIplus. Elektromobilita vyžaduje specifické služby. Servisní koncepce elektromobility začíná péčí v zákaznickém servisu, zahrnuje na míru upravené servisní smlouvy eBasic a ePremium a končí u řízení autobusového parku. Zde přebírají péči o vozidlo v zákaznickém servisu zaměstnanci společnosti OMNIplus. OMNIplus TrainingCenter v Dortmundu informuje příkladně o výbavě servisu pro autobusy s elektrickým pohonem a poskytuje kompletní koncepci školení v oblasti elektromobility.

Více o služby OMNIplus

Akumulátorová technika

Akumulátorová technika

Kroky do budoucnosti: akumulátory autobusu eCitaro. Lithium-iontové akumulátory autobusu eCitaro jsou vhodné pro vysokovýkonné nabíjení a zaručují vysoký akční rádius. Další generace ještě výkonnějších akumulátorů je již ve vývoji. Jedná se například o akumulátory s pevným elektrolytem, které vynikají dlouhou životností a ještě větším akčním rádiem. Jsou mimořádně vhodné pro využití s dobíjením v depu.

Více o akumulátorová a nabíjecí technika

IT systém a komunikace

IT systém a komunikace

Trvalé připojení: integrace do telematických systémů plně využívá daný potenciál. Model eCitaro je komunikativní, k napájecímu zařízení se připojuje přes protokol ISO-15118. Mercedes-Benz poskytuje řešení k integraci specifických dat konkrétního vozidla do řídicích systémů. Prostřednictvím portálu OMNIplus ON získávají společnosti informace o provozních údajích svého vozového parku. Integrovaná systémová řešení por maximální transparentnost od plánování turnusů až po řízení vozového parku nabízí Mercedes-Benz spolu s poskytovatelem softwaru ITS, firmou IVU Traffic Technologie

Více o služby OMNIplus

Zásobování energií

Zásobování energií

Vždy pod proudem: Tak je energie přiváděna do autobusu. Napájení autobusů je srdcem elektromobility ve městě. Mercedes-Benz eMobility-Consulting poskytuje podporu při plánování infrastruktury, vypočítává potřebné napájení, zná cesty poskytovatelů sítě a dodavatelů elektrické energie a doporučuje vhodnou techniku nabíjení – až po organizaci provozního parku s parkovacími místy a přívodem energie k autobusu.

Více o elektromobilita v sériovém provedení

Nabíjecí infrastruktura

Nabíjecí infrastruktura

Špičkový výkon: Na míru upravená infrastruktura nabíjení. Mercedes-Benz standardně spoléhá na nabíjení přes zásuvku přímo ve firemním areálu. Na přání je možné také Opportunity Charging, volitelně s pomocí pantografu, jako sběrač proudu na střeše nebo s pomocí kombinace nabíjecích lišt a lokálního sběrače proudu. Odborníci z firmy Mercedes-Benz testovali různé infrastruktury nabíjení, poskytují poradenství a vyslovují doporučení. A: Model eCitaro se na přání dodává také jako kompletní balíček včetně infrastruktury nabíjení.

Více o dobíjecí infrastruktuře

Vozidlo

Vozidlo

Plně elektricky poháněný model Mercedes-Benz eCitaro ve středu systému elektromobility. Přání je jednoduché: spalovací motor ven, a místo toho elektrický pohon, "Plug and Play". Tak jednoduché to ovšem není, protože elektromobilita znamená znovu se zamyslet nad městskou autobusovou dopravou. Z tohoto důvodu je elektromobilita Mercedes-Benz více než jen plně elektricky poháněný model eCitaro, jedná se o celistvý systém.

Více o celková hospodárnost

Městská elektromobilita žije z dobré nabíjecí infrastruktury 

Poradenství a servis patří do koncepce eCitara

Spolu s rozrůstáním měst a navyšováním počtu jejich obyvatel stoupají také nároky na mobilitu. To představuje pro obce a okresy velkou výzvu – a zároveň i šanci. Při transformaci na bezemisní MHD podporujeme své zákazníky v celém rozsahu problematiky komplexního systému elektromobility. Při zohlednění příslušných provozních zájmů a výzev vypracujeme na partnerském základě vhodnou koncepci využívání elektrobusů eCitaro. 

Poradenská služba eMobility Consulting divize Daimler Buses poradí dopravním podnikům s pořízením vozidel a jejich integrováním do stávajících dopravních systémů. Včasným vypracováním poradních projektů se postará o výběr nabíjecí infrastruktury v kombinaci s vhodnou akumulátorovou technologií, stejně jako o soubor služeb komplexního systému e-mobility. Pro zajištění nepřerušeného provozu jsou středem zájmu rovněž témata Servis a Dílenské poradenství. 

V podobě eCitara nejde na start žádný prototyp, ale plně vyzrálý elektrobus. Musel absolvovat výrazně více testů než každý jiný autobus s hvězdou, aby mohl dosáhnout stejně vysoké dostupnosti jako konvenčně poháněné městské autobusy. Za tímto účelem otestoval Mercedes-Benz svoje eCitaro jak v chladu polárního kruhu, tak i v letních vedrech ve Španělsku. 

Elektromobilita v sériovém provedení

Elektromobilita v sériovém provedení

Elektromobilita představuje pro dopravní podniky velkou výzvu: Jejich pevně pospojované a jemně utkané předivo ze síťových linek, jízdních řádů, turnusů a plánů služeb si žádá nová řešení.

Více informací
Teknologia

Teknologia

Vakuuttava voimansiirtolinjasta akkutekniikkaan ja turvallisuuteen vaikuttaviin yksityiskohtiin asti:eCitaro soveltuu erinomaisesti käyttöön liikenneyritysten ajokalustoissa.

Více informací
Bezpečnost

Bezpečnost

Světová premiéra dvou moderních asistenčních systémů: Bezpečnost přepravy osob zvyšuje asistent odbočování (Sideguard Assist) a aktivní brzdový asistent (Preventive Brake Assist).

Více informací
Komfort a design

Komfort a design

Důležitými pilíři celkové koncepce jsou komfort a design. eCitaro harmonicky spojuje osvědčený, klasický vzhled městského autobusu s futuristickým designem.

Více informací
eCitaro G

eCitaro G

Model eCitaro G představuje kloubový autobus s plně elektrickým pohonem pro silně frekventované linky.

Více informací
Všechna fakta

Všechna fakta

eCitaro přesvědčí designem, technikou i praktičností. Prvky, které se osvědčily v konvenčním Citaru, našly uplatnění i v této koncepci, stejně jako atraktivní novinky.

Více informací